Dla wielu osób balkon to miejsce, w którym trzymają rozmaite rzeczy, na które nie znajdują miejsca w mieszkaniu. O ile jest to zrozumiałe w przypadku niewielkich lokali, o tyle w większych nieruchomościach zwykle zawsze jednak można znaleźć przestrzeń pozwalającą opróżnić balkon. Warto to zrobić, a następnie odpowiednio wyremontować balkon, aby móc na nim przyjemnie spędzać wiosenne i letnie i dni. Podpowiadamy, jak przygotować się do wykonania remontu tej przestrzeni oraz jak warto go przeprowadzić.

Malowanie balkonu

Niewątpliwie kluczową sprawą w kwestii remontu balkonu jest jego odpowiednie pomalowanie. Tylko schludne i estetyczne ściany i barierki zapewnią nam komfort podczas wypoczynku. Zanim jednak przystąpimy do malowania, musimy odpowiednio się przygotować. Potrzebne będa farby fasadowe, czyli takie, które są przystosowane do stosowania na zewnątrz. Nie zaszkodzi im bowiem deszcz, śnieg, ani lód. Zwykle potrzebna będzie również farba do metalu, aby pomalować barierkę wykonaną z żeliwa lub stali. Oczywiście, aby móc rozpocząć malowanie, potrzebne będą również narzędzia i akcesoria. Niezbędne są różnego rodzaju pędzle, szpachelka, szczotka z drutu, szmatka oraz folia malarska.

Remont balkonu w bloku - porady i inspiracje

Zanim rozpoczniemy malowanie, warto abyśmy opróżnili cały balkon. Następnie dobrze jest rozłożyć folię malarską. Później niezbędne będzie umycie wszystkich powierzchni. Dopiero wtedy można przejść do malowania. Czasami przed podjęciem się tej czynności będzie jeszcze trzeba pozbyć się ubytków w ścianach. Można to zrobić przeprowadzając tynkowanie. Wygodniejsze i szybsze jest jednak wykorzystanie masy naprawczej. 

Urządzanie balkonu

Oczywiście remont nie kończy się zwykle na malowaniu. Jeśli chcemy, aby balkon był przestrzenią estetyczną, ale i funkcjonalną, kupmy odpowiednie meble. Doskonale sprawdzają się lekkie meble wiklinowe lub wykonane z palet. Można je swobodnie przenosić, w dodatku są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Co więcej, można je pomalować na dowolny kolor, dostosowując estetycznie do wyglądu balkonu.