Inwestycja w nieruchomość dla celów finansowych to dziś bardzo rentowne rozwiązanie. Niestety, wynajem mieszkania oznacza mnóstwo dodatkowej pracy dla właściciela, który nie zawsze ma czas na załatwianie formalności i pilnowanie wpływów z tytułu najmu. Czy warto zlecić zarządzanie najmem zewnętrznej firmie?

Przede wszystkim: oszczędność czasu

Nie jest łatwo wynająć dziś mieszkanie. Przede wszystkim należy zająć się przygotowaniem atrakcyjnej oferty, następnie podejmować potencjalnych lokatorów podczas prezentacji. Gdy ktoś będzie zdecydowany, by zamieszkać na dłuższy czas, trzeba sporządzić umowę, której treść zabezpiecza interesy obu stron. To wszystko pochłania mnóstwo czasu, a jak wiadomo, nie każdy ma go dziś w nadmiarze. Z uwagi na to warto zdecydować się na zlecenie zarządzania najmem firmie. Pracownicy dopilnują formalności, znajdą odpowiednich lokatorów i przygotują dokumenty.

Oszczędność zdrowia

Mówi się, że żadne pieniądze nie kupią zdrowia. To drugi powód, dla którego lepiej zlecić zarządzanie najmem komuś z zewnątrz. Pracownicy mają wówczas na głowie lokatorów spóźniających się z opłatami za czynsz, pękniętą rurę czy zalanie mieszkania z powodu nieuwagi sąsiada mieszkającego piętro wyżej.

Takie sytuacje mogą zdarzyć się każdemu, lecz kosztują sporo nerwów. Aby sobie ich oszczędzić, należy rozważyć kwestię podnajmu dobrej firmie.

Czy warto zlecić zarządzanie najmem?

Oszczędność pieniędzy

To chyba jeden z najważniejszych argumentów, dla których warto przekazać mieszkanie do wynajmu zarządcy najmem. Dojazdy na prezentację, naprawa awarii, poszukiwanie ekipy remontowej czy przysłowiowej „złotej rączki” – to wszystko pochłania niemałe pieniądze. Firma zajmująca się podnajmem zadba o nieruchomość, sprawnie radząc sobie z załatwianiem tego typu spraw.

Bezpieczna transakcja

Firma zarządzająca nieruchomościami ma bez wątpienia doświadczenie w zapewnianiu bezpieczeństwa w tego typu transakcjach. Jeśli trafi się konfliktowy lokator czy pojawią się problemy z interpretacją treści umowy, zarządca sprawnie wyjdzie z sytuacji obronną ręką, oszczędzając właścicielowi mieszkania kolejnych powodów do niepokoju.