Rynek najmu krótkoterminowego znalazł się w niezwykle trudnej sytuacji. Ruch turystyczny niemal z dnia na dzień całkowicie ustał. Dlatego też posiadacze lokali wynajmowanych na krótki termin poszukują alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest wynajem mieszkania na kwarantannę. Coraz więcej tego typu ofert pojawia się na portalach z ogłoszeniami wynajmu mieszkań.

Wynajem na okres kwarantanny - na czym to polega?

Posiadacze mieszkań, które służą im jako źródło dochodu z wynajmu krótkoterminowego, postanowili szybko się przebranżowić. W czasach epidemii koronawirusa wiele osób zobligowanych jest do odbycia 14-dniowej kwarantanny. Wielu z nich chce się na ten czas odizolować od rodziny, aby żona czy dzieci nie musiały również zostawać w zamknięciu. Wynajem mieszkania na ten czas wydaje się zatem dobrym rozwiązaniem.

Warto zauważyć, że oferty mieszkań na kwarantannę różnią się między sobą. Niektórzy właściciele oferują mieszkania wysprzątane przez profesjonalną ekipę oraz poddane dezynfekcji. Inni natomiast nie wprowadzają wspomnianych środków ostrożności. W takim przypadku trudno mówić o tym, aby mieszkanie było tak naprawdę przystosowane pod kwarantannę.

Mieszkania na kwarantannę

Ceny mieszkań na kwarantannę

Rozbieżność cen mieszkań na kwarantannę jest bardzo duża. Co ciekawe, jest ona zależna od lokalizacji mieszkań, co w tym przypadku wydaje się nie mieć większego sensu. Istotą kwarantanny jest bowiem zakaz wychodzenia z domu. Przeglądając ogłoszenia trafimy na takie, w których właściciele oferują mieszkania od kilkuset złotych za 14-dni kwarantanny, do kilkuset złotych za dobę. Wiele zależy od metrażu i wykończenia mieszkania, jednak istotne jest również to, czy właściciel może sobie pozwolić na przestój w wynajmie mieszkania. Im większa desperacja właściciela, tym niższa cena wynajmu.

Ostatnia deska ratunku

Wydaje się, że wynajem mieszkania na kwarantannę to dla wielu osób ostatnia deska ratunku. Mowa zarówno o firmach wynajmujących mieszkania na krótki termin jak i o ludziach, którzy zainwestowali swoje środki w lokale, a wynajem turystyczny to ich główne źródło dochodu. Nie sposób się dziwić, że szukają oni jakiegokolwiek sposobu na zarobek.