Toruń niemal od zawsze stanowi miasto wysoko cenione przez Polaków oraz turystów z zagranicy. Miasto dysponuje niezliczonymi zabytkami, jest również atrakcyjne dla mieszkańców. Coraz więcej młodych osób osiada w Toruniu na stałe. Gdzie warto kupić mieszkanie w tym mieście? Które dzielnice są najbardziej pożądane?

Przyciągające centrum miasta

Jak w niemal każdym mieście, tak również w Toruniu, duże zainteresowanie budzi centrum miasta. Mowa tutaj przede wszystkim o Starym Mieście. Niewątpliwie jest to rejon bardzo uroczy. Starówka toruńska widnieje na liście zabytków UNESCO. Mnóstwo tutaj zachwycających budynków. Toruń zajmuje drugie miejsce w Polsce pod względem największej liczby zachowanych, autentycznych, zabytków. Stare Miasto jest jednocześnie obszarem odnowionym, a jego władze miasta nie żałują pieniędzy na renowacje, w centrum utrzymywana jest również maksymalna czystość. To wszystko sprawia, że zakup mieszkania na Starym Mieście wydaje się sensownym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że w zasadzie nie powstają tutaj nowe nieruchomości. Pozostaje zatem zakup mieszkania na rynku wtórnym.

W jakiej dzielnicy Torunia najlepiej kupić mieszkanie?

Dla tych, których bardziej interesują nowe mieszkania w Toruniu, lepszym miejscem do poszukiwania nieruchomości będzie Śródmieście. Nadal jest to obszar zaliczany do centrum miasta. Znajduje się on w pewnym oddaleniu od Starówki i zabytkowego centrum, jednak dystans ten można spokojnie pokonać pieszo. Śródmieście to dzielnica, w której również nie brakuje zabytkowych budynków. Jednak tutaj powstają również nowe budynki, najczęściej wkomponowane w otoczenie. Mieszkanie w Śródmieściu ma wiele zalet, do których należy m.in. doskonały dostęp do wszelkiej infrastruktury życia codziennego.

JAR - modna dzielnica Torunia

Coraz większą popularnością cieszą się nowe mieszkania w dzielnicy JAR. Jest to północna dzielnica Torunia, która swoją nazwę zawdzięcza mieszczącej się kiedyś na tym obszarze wojskowej jednostce radzieckiej. Dzisiaj JAR to bardzo nowoczesna dzielnica, pełna komfortowych nieruchomości, zieleni oraz infrastruktury rozrywkowej. JAR przyciąga głównie młodych ludzi, zachęconych dynamicznym rozwojem tej dzielnicy.