Nowe trendy w aranżacji wnętrz pojawiają się nieustannie. W zasadzie każdy kolejny rok obfituje w nowe rozwiązania. W 2020 równie możemy się spodziewać wielu ciekawych aranżacji. Co będzie modne w najbliższym roku?

Natura w aranżacjach na 2020 rok

Niewątpliwie w 2020 roku będą dominowały aranżacje związane z naturą. Przede wszystkim w cenie będą motywy związane z ochroną środowiska. Dlatego też warto wstawić do salonu czy sypialni meble z recyklingu. Meble tego rodzaju przygotować można też samodzielnie, wystarczy odnowić starą szafkę czy stół. Niewątpliwie jest to dobre rozwiązanie zarówno dla środowiska, jak i dla portfela.

Co więcej, w najbliższych miesiącach na popularności powinny zacząć zyskiwać kolory ziemi. Brąz czy odcienie piaskowe to najmodniejsze kolory tego roku. Ponadto, w cenie będą również inne barwy kojarzone z naturą. Warto tu wymienić kolor koralowy czy zieleń w dowolnym odcieniu.

Należy również zauważyć, że nadchodzą czasy biofilii. Od wielu lat można zauważyć coraz wyraźniejszą obecność zieleni we wnętrzach. W ciągu najbliższego roku trend ten powinien być jeszcze lepiej widoczny. Niewątpliwie to bardzo korzystny trend, gdyż roślinność poprawia nastrój oraz oczyszcza powietrze.

Wygodne rozwiązania

Od kilku lat można zauważyć, iż w urządzaniu wnętrz coraz bardziej stawia się na funkcjonalność. Wszystko po to, aby żyło się wygodniej. W 2020 roku istotny ma być mindfulness, czyli uważność. Mowa tutaj o aranżacjach nieco minimalistycznych, wspierających wypoczynek we własnym mieszkaniu. Ponadto, dowodem na coraz większą funkcjonalność aranżacji jest rosnąca popularność mebli wielofunkcyjnych. Mowa tutaj choćby o sofach czy kanapach z szufladami, stolikami, a nawet gniazdkami elektrycznymi.

Skomplikowane kształty

Nowoczesne wnętrze to takie, w którym znajdziemy wiele złożonych, niestandardowych konstrukcji, co widać wyraźnie na przykładzie lamp popularnych w tym roku. Liczne przewody i położone niesymetrycznie punkty świetlne to ich cechy charakterystyczne. Lampy tego typu doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz i obecnych w nich dodatków.

 

Trendy w aranżacji wnętrz na 2020 r.