Od tego, w jakim miejscu powstanie inwestycja deweloperska, w dużej mierze zależy to ile, i czy w ogóle, pozwoli ona zarobić. Oczywiście wiele zależy od tego, o jakiego rodzaju inwestycji mówimy. Inne lokalizacje sprawdzają się w przypadku mieszkań na sprzedaż dla klientów indywidualnych, inne dla inwestorów, a jeszcze inne, gdy chodzi o lokale usługowe.

Najlepsza lokalizacja dla mieszkań 

Dzisiaj wielu deweloperów buduje nieruchomości z myślą o inwestorach kupujących mieszkania pod wynajem. Jaka lokalizacja będzie wtedy najlepsza? Wbrew pozorom rzadko kiedy jest to centrum miasta. Rynek wynajmu to przede wszystkim rozwijające się dzielnice dużych miast z dogodnym połączeniem komunikacyjnym. Właśnie tam najchętniej mieszkania wynajmują młode rodziny czy też studenci. Warto postawić budynek w okolicy uczelni oraz sprawdzić, czy w okolicy znajduje się cała infrastruktura niezbędna do komfortowego życia. Mowa tutaj o szkołach, przedszkolach czy przychodniach.

Jaka jest najlepsza lokalizacja na inwestycje deweloperskie?

Kluczową kwestią przy wyborze lokalizacji jest określenie grupy odbiorców, dla których budowane są mieszkania. Jeśli grupę tę stanowią klienci indywidualni, kupujący mieszkania dla własnego użytku, priorytety względem lokalizacji będą dla dewelopera nieco inne. W tym przypadku również dobrym rozwiązaniem jest budowa bloku w rozwijającej się dzielnicy. Jednak równie dobrym rozwiązaniem jest postawienie nieruchomości w centrum dużego, jak i małego miasta. W zasadzie wszędzie tam, gdzie mieszka dużo ludzi oraz w prestiżowych dzielnicach, budowa nieruchomości pod sprzedaż mieszkań jest opłacalna.

Lokale usługowe na sprzedaż

Innego rodzaju inwestycję deweloperską stanowi budowa nieruchomości pod usługi. Lokale usługowe najlepiej sprawdzają się w centrach miast oraz wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi. Warto podkreślić, że jeszcze ważniejsza od lokalizacji, jest ekspozycja lokalu. Rzecz w tym, iż o wiele łatwiej i drożej można sprzedać lokal znajdujący się np. przy ruchliwej ulicy, niż ten, który jest schowany w bramie, mimo że znajduje się jedynie kilkadziesiąt metrów dalej.