Coraz więcej osób przy sprzedaży nieruchomości decyduje się korzystać z pomocy agenta nieruchomości. Wielu popełnia jednak błąd, polegając na fachowcu w stu procentach. Nawet najlepszy agent nie zrobi za nas wszystkiego. Kwestią tego, jakie wrażenie na potencjalnych nabywcach zrobi dane mieszkanie, trzeba zająć się samodzielnie. Co zrobić, aby zwiększyć szansę na szybką sprzedaż mieszkania w wysokiej cenie?

Zadbaj o czystość i porządek

Częstym błędem jest brak czystości i porządku w prezentowanym mieszkaniu. Sprzedawcy wychodzą z założenia, iż to oczywiste, że w momencie sprzedaży w mieszkaniu będzie panował porządek i potencjalni lokatorzy doskonale o tym wiedzą, więc sprzątanie przed prezentacją nie jest konieczne. Nic bardziej mylnego, gdyż od czystości oraz porządku zależy ogólne wrażenie, jakie wywiera mieszkanie. Dlatego też koniecznością jest starcie kurzu oraz opróżnienie blatów. Warto również przerzedzić zawartość półek. Jednak to nie wszystko, polecamy także pozbyć się wszelkich zaszłych zabrudzeń, doczyszczając dokładnie armaturę łazienkową, czy kuchenkę.

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Przyjemny zapach w całym mieszkaniu

Ogromny wpływ na nastrój człowieka oraz jego nastawienie do otaczającej rzeczywistości ma zapach. Zmysł węchu jest ściśle związany z ośrodkiem mózgowym odpowiedzialnym za emocje. Dlatego też, chcąc aby wystawione na sprzedaż mieszkanie wzbudziło pozytywne emocje warto zadbać o panujący w nim zapach. W pierwszej kolejności należy się pozbyć przykrych zapachów. Nie polecamy gotować obiadu przed wizytą potencjalnych nabywców nieruchomości, warto również posprzątać po domowym zwierzaku, jak i zatroszczyć się o jego czystość. Kiedy już pozbędziemy się źródeł nieprzyjemnych zapachów, skorzystajmy z olejków zapachowych. Należy jednak pamiętać, aby nie były one zbyt intensywne, gdyż mogą drażnić naszych gości. Polecamy delikatne zapachy.

Jeżeli pragniesz w rozsądnie krótkim czasie sprzedać swoją nieruchomość, nie decydując się na obniżenie ceny mieszkania, poświęć nieco czasu na przygotowanie przestrzeni. Generalne porządki oraz zapewnienie przyjemnego zapachu w mieszkaniu nie zabiorą wiele czasu ani wysiłku, natomiast zapewnią wymierne korzyści.