Dom w górach to coraz częściej realizowany pomysł na inwestycję. Polacy kupują nieruchomości na południu Polski, aby czerpać zyski oraz mieć możliwość wypoczynku we własnym lokum. Jednak czy ze względów ekonomicznych inwestycja tego typu jest opłacalna? O czym należy pamiętać, aby rzeczywiście dom w górach zapewniał stały, zadowalający zysk?

Dlaczego warto inwestować w domy w górach?

Zasadniczo inwestycja w nieruchomość w regionie turystycznym zwykle jest opłacalna. W Polsce mamy do wyboru nieruchomości nad morzem oraz w górach. W tym pierwszym przypadku okresowo można liczyć na nieco większy napływ turystów. Z drugiej jednak strony, sezon nad morzem trwa krótko. W górach natomiast turystów nie brakuje przez cały rok. Oznacza to, że niezależnie od pory roku, nie trzeba się martwić o zainteresowanie najmem nieruchomości.

Wybierz właściwą lokalizację

Kluczem do sukcesu inwestycji w nieruchomość jest wybór właściwej lokalizacji. Decydując się na nowe mieszkanie w Rzeszowie, Warszawie czy innym większym mieście w Polsce, wybór  jest o wiele łatwiejszy niż w przypadku chęci zakupu domu czy mieszkania w górach. Pewny zarobek zapewnia nieruchomość w którymś z najbardziej znanych górskich kurortów. Mowa tutaj między innymi o Zakopanem, Karpaczu czy Szczyrku. Problem w tym, że w ceny nieruchomości w wymienionych miejscowościach są bardzo wysokie, przez co niewielu może sobie pozwolić, aby tam inwestować.

Całe szczęście dom w niewielkiej miejscowości także może zapewnić stały dochód. Warto wybrać miejscowość, w której planowane jest otwarcie wyciągu narciarskiego czy też mają tam miejsce jakieś inne duże inwestycje. Można bowiem z dużą dozą pewności założyć, że zainteresowanie noclegami w takich miejscowościach będzie rosło, podobnie jak ceny nieruchomości.

Cena za wynajem

Ustalenie właściwej ceny wynajmu to niezwykle istotna kwestia. Jeżeli będzie ona wysoka, zwrot z inwestycji będzie szybszy. Wymaga to jednak wysokich nakładów w celu urządzenia mieszkania w wysokim standardzie. Ponadto, trzeba także pieczołowicie dbać o mieszkanie, aby jakość usług była na najwyższym poziomie. Nieco niższy standard noclegu oznacza konieczność obniżenia ceny. Nie oznacza to jednak, że inwestycja się nie zwróci i nie da zarobić. Po prostu w takim przypadku będzie to trwało nieco dłużej.

Czy warto inwestować w nieruchomości w górach?